Kraniosakrální osteopatie

Kraniosakrální osteopatie je velmi jemná manuální technika k vyšetření a zlepšení funkce fyziologického tělesného systému, který je označován jako kraniosakrální systém.

Cranium – lebka, Sacrum – kost křížová. Spojení mezi lebkou a kostí křížovou tvoří páteřní kanál, kde pulzuje mozkomíšní mok, který chrání náš mozek a míchu a má svůj vlastní pulz, nezávislý na srdečním tepu či dechu, tzv.kraniosakrální pulz. Pulzace mozkomíšní tekutiny je přenášena do celého těla. Korekcí kraniosakrálního pulzu můžeme ovlivnit všechny pochody v těle. Terapeut lehce přikládá ruce a naladí se na kraniosakrální rytmus klienta. Je to velmi jemná technika,která podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy a vede ke zlepšení celkového zdraví a imunity.

ÚČINKY

Rozpouští blokády uložené ve svalech, kloubech, vazivech a kostech a uvolňuje jejich napětí. Má vliv také na centrální nervovou soustavu. Nervový systém je zapojen do všech aktivit v těle a kraniosakrální terapií dochází k jeho zklidnění a tím pádem k urychlení regenerace těla. Kraniosakrální terapie navrací organismus k jeho přirozenému fungování, harmonizuje nervovou soustavu, je velmi účinnou metodou při problémech pohybového aparátu, chronických bolestech, migrénách, při poruchách spánku a mnoha dalších potížích.

(roční studium – lektor Radek Neškrabal, BCST)