Manuální lifting obličeje

Manuální lifting obličeje je neinvazivní technika masáže obličeje, která patří k velice účinným úkonům v kosmetické péči. Manuální lifting výrazně vyhlazuje vrásky a zpevňuje kontury obličeje. Podporuje imunitní systém a působí tišivě na nervová zakončení v kůži. Prokrvením při masáži povzbudíme krevní oběh, proto se zlepšuje barva kůže a její dýchání, dochází k rychlejšímu odplavení odpadních látek. Působení tlakem urychluje odplavení kyseliny mléčné, a tím zmírňuje svalovou únavu. Urychlení tkáňového metabolismu v kůži má za následek úbytek podkožního tuku.

Z kožního povrchu se mechanicky odstraní zrohovatělé zbytky buněk, kůže získá svěží vzhled. Mechanickým tlakem dojde k uvolnění mazových a potních žláz, jejich výměšků. Jemným působením na mimické svaly manuální lifting obličeje zmírňuje únavu a příznivě ovlivňuje celou nervovou soustavu. Pravidelná masáž může upravit menší oběhové poruchy, zmírnit městnání krve a tkáňového moku i otoky v tkáni a prostřednictvím nervových vláken může působit i na jiné orgány. Masáží se také uvolňuje napětí obličeje.

Zakladatel sestavy pro manuální lifting obličeje v ČR je Robert Al Aref. Sestavil ji na základě dlouholetého studia dané problematiky, vlastní praxe, zkušeností z anatomie a fyziologie na 1. lékařské fakultě Karlovy University a inspirací ze zahraničí. Daná metoda byla uznána lékaři plastické chirurgie za velmi efektivní a účinnou regenerační techniku.

KONTRAINDIKACE

· hnisavá onemocnění nebo jiné zánětlivé projevy na kůži obličeje
· bolestivé záněty obličejových nervů
· porucha štítné žlázy