Masáž proti celulitidě

Pojem celulitida zná dnes každá dívka a žena. Označuje se tím stav kůže, kdy jsou na určitých partiích těla vidět hrbolky, dolíčky a nerovnosti. Tyto tukové útvary vytváří na kůži tzv. pomerančový efekt.

Proč vzniká celulitida?

Tkáňové vazivo u žen není tak pevné a je celkově povolnější než mužské. Kolagenně-elastická vlákna probíhají u žen souběžně, takže tukové buňky jsou při tlaku vypuzovány vzhůru. Tukové buňky, které se usazují v podkoží zvětšují postupně svůj objem a protože nemají dostatek místa, tlačí se nahoru a vzniká pomerančová kůže. Vlivem hormonálních změn se oslabuje čistící funkce lymfatického systému, tukové buňky na stehnech a hýždích na sebe začnou vázat odpadní látky, kterých se tělo nedokáže zbavit. Celulitida velmi uzce souvisí s lymfatickým systémem, který je tvořen mízními cévami a lymfatickými uzlinami proudí tekutina – lymfa. Na místech, kde je proudění přerušeno nebo oslabeno se vytváří celulitida.

OZÓNOVÝ ZÁBAL

Masáží proti celulitidě zakončené ozónovým zábalem lze dosáhnout redukce celulitidy, zlepšení kvality a pružnosti kůže, vyhlazení, vypnutí a zjemnění. Pravidelnou masáží lze také dosáhnout remodelace postavy a zmenšení objemu problémových partií.

KONTRAINDIKACE

· infekční onemocnění, záněty, pooperační stav
· kožní problémy
· křečové žíly a cévní onemocnění
· těhotenství